Padl druhý nejvyšší jackpot historie, téměř 13 miliard!

- Aktuality autor: Danica Klein

Výherci předvánočního jackpotu americké sázkové hry Mega Millions získali 636 milionů dolarů (přes 12,7 miliardy korun). Jde o druhou nejvyšší výhru historie sázkových her v USA. Dva vítězné tikety úterního losování se prodaly v kalifornském městě San Jose a v Atlantě ve státě Georgia. O výhercích se zatím nic bližšího neví.

Dolary (ilustrační foto)

Dolary (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Tažena byla čísla 8, 14, 17, 20, 39 a 7. Vítězové se o jackpot podělí. Pokud by se některý výherce místo nabízených každoročních splátek po dobu třiceti let rozhodl požadovat jednorázové vyplacení své sumy, loterijní společnost výrazně ušetří. Jeho výhra se totiž podle ustanovení loterie v tomto případě smrskne na "pouhou" polovinu z asi 341 milionů dolarů. 

Podle pravidel má dostat výherce, který uhodne všech šest čísel, celou výhru, pokud si ji nechá vyplatit ve 30 ročních splátkách. Pokud ji chce vyplatit hned, dostane jen asi polovinu z celkové výhry. 

Dosud nejvyšší sázková výhra padla ve stejné hře loni v březnu. Několik výherců si tehdy rozdělilo jackpot ve výši 656 milionů dolarů. 

Jackpot se nyní vyšplhal do závratné výše kvůli obrovskému zájmu lidí, kteří na poslední chvíli stáli dlouhé fronty před obchody s tikety. Podle statistik se v samotný den losování očekávaného vysokého jackpotu zpravidla prodá až 70 procent všech tiketů. 

Tagy: rekord miliardy jackpot

Zdroje: ČTK