Pacienti otrávení metyalkoholem na jihu Moravy jsou stabilizovaní

- Aktuality autor: Danica Klein

Oba pacienti, kteří leží v boskovické nemocnici po otravě metylalkoholem, jsou ve stabilizovaném stavu. Osmatřicetiletého muže, který se otrávil zřejmě slivovicí zakoupenou na internetu, probouzeli lékaři z umělého spánku od úterý. Rodina pacienta se rozhodla dál neposkytovat informace médiím, sdělil dnes ředitel nemocnice v Boskovicích Rostislav Verner. Laboratoře v kraji pokračují v rozborech podezřelých vzorků, zatím našli tři závadné. 

Metanol.

Metanol.,zdroj: Archiv

Druhý pacient z Boskovic je na tom lépe. "Je také stabilizovaný, komunikuje s personálem," řekl Verner. Dvaašedesátiletý muž vypil velké množství alkoholu ve velmi krátké době, což u něj zapříčinilo zvýšené hodnoty metanolu. Ještě lehčí případ se objevil včera ve vyškovské nemocnici, u pacienta tu prokázali malé množství metanolu, které ho neohrožovalo na životě ani zdraví. 

Laboratoře, s nimiž úřad Jihomoravského kraje uzavřel smlouvu, pokračují v rozborech alkoholu, který měli lidé doma a nebyli si jistí jeho nezávadností. Laboranti dosud přijali 1114 vzorků, ověřili 514 z nich. "Ve třech případech byly testy na metanol pozitivní a přebrala si je policie a celní správa," řekl mluvčí úřadu Jiří Klement. 

Na jihu Moravy jsou za prodej závadného alkoholu dosud obviněni čtyři lidé. Kvůli otravám zemřeli v kraji dva muži, jeden v kyjovské nemocnici, druhý ve Znojmě. 

Tagy: nemocnice pacienti otrava metylalkohol

Zdroje: ČTK