Ozbrojený lupič ohrožuje rakouské banky. Může to být Čech

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Česká policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po lupiči, který třikrát s pistolí v ruce přepadl banky v Rakousku. Údajně by mohl žít v některé z okolních zemí, včetně České republiky. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí policejního prezidia Štěpánka Zatloukalová. Poslední loupež muž spáchal loni 21. prosince, starší dvě se staly v letech 2009 a 2011. Na informace vedoucí k dopadení pachatele je vypsána odměna 5000 eur, tedy téměř 130.000 korun. 

Zbraň

Zbraň,zdroj: ThinkStock

Naposledy muž loupil 21. prosince 2012 kolem 15:00 v pobočce spořitelny ve Schwadorfu u Vídně. Stejný pachatel má podle policie na svědomí také dvě loupeže v bance v obci Biedermannsdorf. Staly se 24. října 2011 kolem 15:30 a 22. prosince 2009 rovněž v odpoledních hodinách. "Použil stejné oblečení, stejnou zbraň a přepadení provedl stejným způsobem," uvedla mluvčí českého policejního prezidia. 

Muž se také téměř vůbec nemaskoval, a proto rakouští policisté nevylučují, že žije mimo území Rakouska. Díky tomu policie získala z kamer řadu snímků pachatele. Lupič je vysoký 175 až 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má tmavé vousy, velký hákovitý nos a tmavé oči. Lidé mohou informace o tomto muži oznámit policii na lince 158 nebo kterékoli policejní služebně.

Tagy: policie banky pátrání

Zdroje: ČTK