Ozbrojení lupiči přepadli vůz převážející peníze. Odnesli si 30 milionů

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 21. 2. 2013 11:37) - Aktuality autor: Michal Polák

Ozbrojení lupiči dnes dopoledne v Přemyslovicích na Prostějovsku přepadli vůz převážející peníze a podle informací Hitrádia Orion z něj ukradli 30 milionů korun. Lupiči byli vyzbrojení brokovnicemi a samopalem. Přepadení vozu s penězi dnes bez dalších podrobností potvrdila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Při přepadení nebyl nikdo zraněn. 

Ozbrojení lupiči

Ozbrojení lupiči,zdroj: ThinkStock

"Můžu potvrdit, že dopoledne bylo v Přemyslovicích přepadeno vozidlo, které převáželo peníze," řekla Urbánková. Podle informací Hitrádia Orion lupiči maskovaní kuklami rozstříleli přední sklo obrněného vozu. 

Podle obyvatel Přemyslovic se přepadení odehrálo za obcí u lesa. "Pravděpodobně tam na ně čekali, vůz prý začal couvat do vesnice a oni údajně stříleli i směrem mezi obytné domy," řekla dnes pracovnice obecního úřadu v Přemyslovicích. Doplnila, že v obci je nyní všechno zatarasené, jsou tam policejní pásky a komunikace se musí objíždět. 

Celý region střeží policie

Silnice v celém regionu nyní střeží policisté. Kvůli vyšetřování je až do odpoledních hodin uzavřena v délce 1,8 kilometru silnice 366 u Přemyslovic, kde se přepadení odehrálo. "Policejní hlídky v různých směrech provádějí kontroly každého vozidla. Jsou i na hranicích, opatření jsou v celém rozsahu, musíme podstoupit veškeré kroky," řekl dnes jeden z policistů. 

Podle očitých svědků na místě kontrolují auta policisté se samopaly v rukou. Na první hlídku mohou řidiči narazit zhruba v deset kilometrů vzdálených Drahanovicích, policisté přitom kontrolují vozy ve směru na Olomouc. 

Podobný případ minulý týden zaměstnal i policisty na Bruntálsku. Neznámí pachatelé tam přepadli auto firmy specializující se na převážení peněz, v tomto případě ale škoda činí jen zhruba 50.000 korun.

Tagy: Prostějovsko Přemyslovice ozbrojená loupež

Zdroje: ČTK