Ozbrojenec zastřelil v katedrále na ruském Sachalinu dva lidi

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Ozbrojený mladý muž dnes zastřelil dva lidi v pravoslavné katedrále na ruském ostrově Sachalin. Podle ruské agentury RIA-Novosti také zranil šest dalších lidí. Oběti jsou řádová sestra a návštěvník kostela. 

Útočník vyzbrojený puškou vešel podle úřadů do pravoslavného chrámu ve městě Južno-Sachalinsk krátce po nedělní mši a zahájil palbu na přítomné. 

Jde podle vyšetřovatelů o 24letého zaměstnance místní soukromé bezpečnostní agentury a podařilo se ho na místě zadržet. Motiv útočníka ještě není znám. 

Nejvyšší představitel ruské pravoslavné církve patriarcha Kirill po mši v Moskvě řekl, že pachatel musel být duševně nemocný nebo ovlivněný nepřáteli církve. 

Agentura Reuters připomíná, že se incident stal v době zimní olympiády v Soči, kdy jsou ruské bezpečnostní síly v pohotovosti. Střelba na Sachalinu vzdáleném od Soči asi 7500 kilometrů podle všeho ale s olympijskými hrami nesouvisí. Motiv útočníka ještě znám není. 

Většina lidí, které zranil, jsou postřeleni do nohou, takže jejich životy nejsou v ohrožení. 

V katedrále se ještě dnes bude konat mše za oběti. Budova musí být podle pravoslavného činitele uklizena a také znovu vysvěcena. 

Tagy: Rusko střelba

Zdroje: ČTK