Ozbrojenci vnikli do brazilského hotelu, pár hodin drželi rukojmí

- Aktuality autor: red

Skupina po zuby ozbrojených mužů dnes vnikla do luxusního hotelu Intercontinental v brazilském Riu de Janeiro a zajala tam na několik hodin asi tři desítky rukojmích. Při policejním zásahu byli všichni rukojmí osvobozeni a všichni útočníci zatčeni.

O život přišla jedna žena, uvedla agentura AP citující policejní mluvčí.

Podle tohoto zdroje se poblíž hotelu odehrála intenzivní přestřelka větší skupiny ozbrojenců, pravděpodobně členů drogového gangu z nedalekého slumu, s policií. Při ní byla zabita jedna náhodná kolemjdoucí.

Zatímco většina ozbrojenců z místa utekla, asi deset jich vpadlo do hotelu, který je jedním z nejoblíbenějších mezi zahraničními turisty. Tam zajali asi tři desítky osob, jejichž národnost není známa. Policie s útočníky vyjednávala a ti se po třech hodinách vzdali a rukojmí, které zadržovali v kuchyni, propustili

Policie nadále prohledává hotelovou budovu, aby bylo jisté, že se v ní už žádný další ozbrojenec neskrývá.

Brazilská televize přinesla záběry elitní jednotky brazilské vojenské policie při jejím vstupu do hotelu a evakuaci asi 400 hostů. Mnozí z nich byli účastníky zubařského kongresu.

Bezpečnost v Riu de Janeiro je předmětem velkých obav, připomněla v této souvislosti agentura AP. Město se totiž připravuje hostit finále mistrovství světa ve fotbale v roce 2014 a o dva roky později olympijské hry. Brazilské úřady přislíbily zintenzivnění boje proti násilí a loni zahájily agresivní kampaň razií ve slumech ovládaných silně vyzbrojenými drogovými gangy. Ty se policie snaží z těchto chudinských čtvrtí vytlačit a vybudovat v nich vlastní stanoviště. V rámci kampaně se podle AP už podařilo vyhnat drogové gangy ze zhruba desítky slumů v jižní oblasti Ria.

Tagy: střelba hotel rukojmí

Zdroje: ČTK