Ozbrojenci v Pákistánu zabili deset zahraničních turistů

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Pákistánští ozbrojenci dnes přepadli hotel v odlehlé části na severu země a zabili deset zahraničních turistů. S odvoláním na místní policii o tom dnes informovala agentura Reuters.

Pákistánská policie (ilustrační fotografie)

Pákistánská policie (ilustrační fotografie),zdroj: Getty Images

Útok se odehrál ve správní oblasti Gilgit-Baltistán. Policie zatím neupřesnila národnost zabitých cizinců, má prý ale informace o tom, že několik z nich jsou Číňané.

"Neznámí lidé vnikli do hotelu, kde přespávali zahraniční turisté, a začali střílet," řekl agentuře Reuters policejní důstojník Alí Šér. "Zabili deset zahraničních turistů a uprchli." K útoku, který se stal kolem jedné hodiny ranní místního času (kolem 04:00 SELČ) se zatím nikdo nepřihlásil, dodal.

Místní úřady vyslaly do oblasti příslušníky bezpečnostních sil. Oblast je velmi odlehlá a nevedou do ní žádné sjízdné silnice, proto těla obětí bude muset přepravit vrtulník.

Oblast Gilgit-Baltistán, která hraničí s Čínou a pákistánskou částí Kašmíru, bývala považována za jednu z nejbezpečnějších v zemi. V posledních letech se ale stala dějištěm série útoků ozbrojenců proti šíitské menšině. Je to ale vůbec poprvé, co v této oblasti známé svou přírodní krásou byli napadeni zahraniční turisté.

Tagy: Pákistán

Zdroje: ČTK