Otec žáka napadl učitele a zranil ho na hlavě

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Učitele tělocviku napadl v pátek odpoledne v základní škole v Pohořelicích na Brněnsku jeden z rodičů. Před zraky dětí ho údajně udeřil tak silně, že pedagog upadl, poranil si hlavu o betonovou plochu a později dokonce ztratil vědomí.

V pondělí o tom informoval server ČT24.cz. Učitele odvezli záchranáři do nemocnice, v současné době je v pracovní neschopnosti. Útočník ho prý napadl proto, že dal facku jeho synovi. Případ vyšetřuje policie. 

Podle serveru dal tělocvikář před dvěma týdny facku žákovi čtvrté třídy, který prý urážel spolužačky. Otec se to dozvěděl se zpožděním a namísto, aby problém řešil s vedením školy, napadl učitele v hodině před dětmi. 

"Pod hlavou mu vytekla krev"

"Všichni jsme křičeli, měli jsme strach. Pan učitel upadl na zem, nehýbal se, a pak pod jeho hlavou vytekla krev," řekla České televizi jedna z žákyň. Podle ní žák, který dostal od tělocvikáře facku, tvrdil, že mu učitel vyrazil zub. Ten se mu ale už delší dobu kýval, navíc byl na opačné straně pusy, uvedla dívka. 

Učitel tělocviku byl s tržnými ranami na hlavě a s podezřením na otřes mozku odvezen v pátek do Fakultní nemocnice Brno, v neděli ale zařízení na vlastní žádost opustil. 

Učitel dostane za facku nižší plat

Ředitel školy Stanislav Polák incident potvrdil, ale nechtěl se k němu vyjadřovat. Minulý pátek, kdy se odehrál, k němu ani nezavolal policii, kterou chce podle svých slov kontaktovat až dnes. "Mohu jen říci, že se to stalo celé před dětmi a že pan učitel skončil v nemocnici," uvedl Polák. 

Policie začala případ vyšetřovat z vlastní iniciativy, protože se o něm v malém městě prý od pátku šíří nejrůznější zvěsti. "Žádné obvinění zatím nepadlo," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zatím tedy není jasné, jaký trest útočníkovi hrozí. 

Učitel bude potrestán za porušení pracovních povinností, za facku tak nejspíš dostane nižší plat, uvedl server.

Tagy: policie učitel

Zdroje: ČTK