Otava vydala tělo mladíka: Záchranáři našli muže, který spadl do rozvodněné řeky

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 10. 6. 2013 12:20) - Aktuality autor: Danica Klein

Záchranáři dnes ráno našli v řece Otavě u Rabí na Klatovsku tělo muže. S největší pravděpodobností je to muž, který kolem půlnoci spadl do řeky v Sušici, řekla dnes policejní mluvčí Dagmar Brožová. Otava je v místě klidná, nejsou na ní žádné povodňové stupně ani výrazně zvýšené průtoky. 

Pátrání po vodákovi

Pátrání po vodákovi,zdroj: Profimedia.cz

Na místě jsou policisté,aby zajistili identifikaci. Muž spadl do Otavy v prostoru vodáckého tábořiště v Sušici kolem půlnoci. Záchranáři po něm pátrali hned v noci, nad ránem pátrání dočasně přerušili. Rabí je po toku Otavy od Sušice vzdáleno kolem osmi kilometrů. 

Plzeňský kraj v neděli odpoledne zasáhly prudké bouřky, ale Otava má v Sušici i dál po toku stabilní průtok a výšku hladiny. Podle webu Českého hydrometeorologického ústavu vodní stavy řeky nijak výrazně nekolísaly. 

V Plzeňském kraji také pokračuje pátrání po vodákovi, který se před týdnem převrátil při záplavách na jezu u mlýna ve Starém Plzenci a od té doby ho nikdo nespatřil. V neděli po něm pomáhali pátrat členové vodní záchranné služby, kteří spolu s policejními psovody procházeli Úslavu od Starého Plzence do Koterova.

"Třináct členů, včetně čtyř potápěčů, vodní záchranné služby prohledalo jez na místě události a dále oba břehy řeky Úslavy. V některých místech voda vyhloubila až třímetrové prohlubně pod kořeny stromů, kam se nebylo možné dostat bez potápěčské techniky," uvedl šéf vodní záchranné služby v Plzeňském kraji Pavel Barák. Ani po šesti hodinách pátrání v místech, kde je nepřístupný terén, ale záchranáři vodáka nenašli.

Tagy: utonutí Klatovsko povodně 2013 pohřešovaný vodák řeka Otava

Zdroje: ČTK