Oslabené VV zvolí náhradu za vyloučenou Kočí

- Aktuality autor: red

Věci veřejné dnes v 10:00 zasednou ve svém pražském sídle k dalšímu kolu jednání svého poslaneckého klubu, na němž řeší situaci, do níž se dostaly po zveřejnění případů údajné korupce ve straně.

Na programu budou mít mimo jiné volbu nového šéfa poslaneckého klubu. Dosavadní předsedkyni svých poslanců Kristýnu Kočí vyloučilo ve čtvrtek širší vedení ze strany.

Koaliční partneři Věcí veřejných ODS a TOP 09 daly nejmenší vládní straně čas právě do dnešního dne, aby dostatečně vysvětlila kauzy s údajným uplácením některých svých členů.

VV se ve čtvrtek zbavily rebelujících poslanců, když ze svého klubu vyloučily nespokojence Kočí a Stanislava Humla. Zároveň vyzvali Humla, Kočí a Jaroslava Škárku, aby se vzdali poslaneckých mandátů, které získali jako kandidáti VV. Škárku strana vyloučila ze svých řad již v úterý.

Důvodem vyhození Škárky a Kočí ze strany byla jejich prohlášení o údajné korupci uvnitř VV. Ministr dopravy a faktický šéf strany Vít Bárta jim měl vyplácet statisícové částky za loajalitu.

Tagy: vv huml Kočí

Zdroje: ČTK