Orkán zasypal Slovensko sněhem, desetitisíce lidí jsou bez proudu

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Orkán Andrea, který se ve čtvrtek přehnal přes Evropu, zasypal Slovensko velkým množstvím mokrého sněhu, který dál způsobuje problémy v dopravě a v dodávkách elektřiny. Ještě dnes ráno bylo na severním a středním Slovensku přes 30.000 domácností bez proudu. Dál platí uzavírka některých horských hraničních přechodů pro kamiony.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Poruchy na vedení vysokého napětí řeší energentické společnosti od čtvrtečního večera. Nejvíce poškozených trafostanic, zhruba dvě stovky, bylo v okolí Banské Bystrice, řekla deníku Pravda mluvčí Středoslovenské energetiky Jana Bolibruchová.

Kvůli sněhu byly ještě dnes dopoledne pro kamiony uzavřené přechody Šturec a Donovaly. V provozu pro nákladní dopravu je naopak přechod Kremnické Bane, kde dopoledne havarovalo auto s přívěsem naloženým dřevem. Stovky kamionů pak musely čekat, než hasiči silnici zprůjezdnili.

Slovenští meteorologové i dnes varují před silným větrem a sněhovými jazyky, počasí by však mělo být o něco mírnější než v předchozích dnech.

Tagy: Slovensko vítr mrazy sníh orkán

Zdroje: ČTK