Opilý vozíčkář přejížděl přejezd na červenou, smetl ho vlak

- Aktuality autor: Michal Polák

Padesátiletého vozíčkáře, který navzdory výstražné signalizaci zkusil rychle přejet přes železniční přejezd, srazil v neděli večer v Českém Těšíně na Karvinsku osobní vlak. Po pádu z invalidního vozíku muž utrpěl jen tržnou ránu na hlavě. Ukázalo se, že byl opilý, řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus. Kvůli nehodě na trati hodinu a půl nejezdily vlaky. 

Vozíčkář

Vozíčkář,zdroj: ThinkStock

Nehoda se stala kolem 20:15. Podle Kuse u přejezdu fungovala zvuková i světelná signalizace, ale invalida ji nerespektoval. Dechová zkouška ukázala, že pil alkohol. "V žilách vozíčkáře koloval alkohol a přístroj vykázal hodnotu 1,63 promile," uvedl Kus. Vozíčkář tak skončil na záchytce. Podle policie je podezřelý z přestupku, který bude řešit správní orgán. 

Na osobním motorovém vlaku Českých drah, který jel od Frýdku-Místku do Českého Těšína, nevznikla žádná škoda. Dechová zkouška na alkohol u strojvůdce byla negativní. 

Mluvčí ČD Kateřina Šubová řekla, že na trati byla do 21:44 výluka. "Mezi Hnojníkem a Českým Těšínem byla zavedena náhradní autobusová doprava," uvedla.

Tagy: zranění srážka vlak vozickar

Zdroje: ČTK