Opilí Češi se v Rakousku zřítili do propasti, jsou zranění

- Aktuality autor: red

Dva devatenáctiletí Češi se v městečku Heiligenblut v rakouských Korutanech ve čtvrtek v noci zřítili v podnapilém stavu do propasti a utrpěli vážná zranění.

Záchranná služba je v rozsáhlé akci vyprostila a převezla do okresní nemocnice v Lienzu. Oznámila to rakouská ORF na svých internetových stránkách. 

Oba mladíci, údajně studenti, vyšli před chatu v lyžařském středisku Heiligenblut, které leží nedaleko nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru ve Vysokých Taurech, zřejmě aby ulevili močovému měchýři.

Jeden z nich přitom na příkrém svahu uklouzl a zřítil se asi 50 metrů dolů. Jeho přítel mu chtěl pomoci, ale dopadl stejně a zřítil se za ním. K neštěstí došlo krátce před půlnocí. 

Oba zraněné studenty musela z propasti vyprostit horská služba za pomoci hasičů. Celkem se na akci podílelo deset horských záchranářů a 20 dobrovolných hasičů z Heiligenblutu v západním cípu Korutan. 

Po vyproštění byli mladíci převezeni do okresní nemocnice v Lienzu v Tyrolsku, která je nejblíž. Zkouška na alkohol byla u obou pozitivní, uvedla ORF.

Zdroje: ČTK