Opilec zbil matku tak, že zemřela. Dostal 17 let

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Brněnský krajský soud v pátek poslal Jana Peprnu z Blanska na 17 let do vězení. Muž loni v srpnu v opilosti brutálně zbil svoji matku, která o několik hodin později na následky těžkých zranění zemřela.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Útok se stal podle něj, když jí vytýkal, že příliš pije alkohol. Sám byl přitom v té chvíli opilý. Bezprostředně po zadržení se k činu přiznal, u soudu pak ale tvrdil, že si na nic nepamatuje. 

Krátce po činu Peprna na policii uvedl, že jej matka nahněvala, když v opilosti v jejich bytě upadla a rozbila skleněnou tabulku ve dveřích. Vznikla hádka a pak i rvačka. 

Ženu zabilo poranění mozku a propíchnutá plíce

Státní zástupkyně Ludmila Doležalová k útoku uvedla, že Peprna do matky strkal a dal jí několik ran pěstí do obličeje. Když následně upadla, kopal do ní. Spis uvádí, že matku nechal po útoku bez pomoci. Zemřela kvůli poranění mozku a propíchnuté plíci. V kaluži krve ji později našel doma její manžel. 

Peprnu soud potrestal za ublížení na zdraví s následkem smrti. Pokud se proti verdiktu odvolá, bude se případem zabývat olomoucký vrchní soud. V minulosti měl muž problémy s alkoholem i drogami a byl odsouzen za násilnou trestnou činnost. Podle psychologů má ve stavu opilosti sklony k agresivnímu chování.

Zdroje: ČTK