Opilá matka zavraždila svou měsíční dceru. Odsedí si 16 let

- Aktuality autor: Michal Polák

Pětadvacetiletou ženu poslal krajský soud v Brně na 16 let do vězení. Žena zavraždila svou měsíční dceru. Matka tvrdí, že se její dcera zranila při koupání. Odborníci tuto verzi vyloučili, protože dle jejich názoru není možné, aby pád způsobil tříštivou zlomeninu lebečních kostí a krvácení do mozku. Dítě podle nich zranilo dupnutí nebo rány pěstí matky.

Opilá matka

Opilá matka,zdroj: ThinkStock

V den vraždy vypila žena asi deset piv. Když se manžel vrátil večer z práce, pohádala se s ním natolik, že sousedé museli přivolat policii. Muž šel pak zkontrolovat děti. 

 

Zatímco dvouletá dcera byla v pořádku, její teprve měsíční sestra měla na hlavě modrající bouli a plakala. Otec sice ihned zavolal záchranáře, těm se ale ani přes všechno úsilí nepodařilo kojence zachránit. Na místo byl proto přivolán soudní lékař, který hned poznal, že dítě má rozbité lebeční kosti. 

Opilá matka uhodila děvčátko do hlavy

Státní zástupce Ivan Hrazdíra v obžalobě uvedl, že matka v opilosti několikrát uhodila plakající děvče do hlavy. Žena to s brekem odmítla. "Rozhodně jsem jí nedala ani jednu ránu. Byla pravda, že jsem byla opilá, ale své děti miluju," uvedla. 

Matka soudu řekla, že dceru krátce před smrtí koupala. "Protože jsem byla opilá, asi dvakrát mi při koupání vyklouzla z náručí a uhodila se o hranu umyvadla," uvedla na svoji obhajobu. 

Tuto verzi ale zcela odmítli odborníci ze soudního lékařství. Podle nich zřejmě dítě zranilo dupnutí na hlavičku, opakované údery pěstí nebo mrštění na hranu umyvadla. 

Tagy: soud vražda Brno

Zdroje: ČTK