Oloupený muž z Prahy se probudil svázaný v lese pod Buchlovem

- Aktuality autor: Michal Polák

Divoký víkend prožil na Slovácku sedmatřicetiletý muž z Prahy, který přijel do Uherského Hradiště za prací. V pátek večer šel s kamarádem do baru ve Starém Městě a poté na diskotéku do Uherského Hradiště. V sobotu ráno se probudil spoutaný v lese v buchlovských horách. Přišel o peněženku, ve které měl kromě peněz i doklady a platební kartu. Dnes to řekla Milena Šabatová z uherskohradišťské policie. 

les, ilustrační foto.

les, ilustrační foto.,zdroj: ThinkStock

Oloupený se na diskotéce bavil ve společnosti několika dívek a dalšího muže. Na místě zůstal i poté, co jeho kamarád odešel domů. Jak ale zábava v ranních hodinách pokračovala dál, muž podle Šabatové neví. Údajně si už nic dalšího nepamatuje. Ráno se probral v lese a měl spoutané ruce i nohy elektrikářskými plastovými páskami. Zjistil také, že mu chybí peněženka. Protože pásky nešly přetrhnout, spoutaný doskákal k hlavní silnici. 

"Tam na jeho mávání zareagovala řidička šedo-béžové Škody Fabia Combi. Žena ve věku kolem 50 let, blond vlasů, zastavila a pomocí klíčů mu pomohla pásky z rukou a nohou přeřezat," popsala Šabatová. Žena ho pak odvezla do Uherského Hradiště. Oloupený muž následně událost ohlásil na policii. "Poté se mu udělalo nevolno, proto ho kamarád odvezl do nemocnice, kde zůstal hospitalizovaný. Podle lékařského vyšetření měl muž v krvi 1,5 promile alkoholu a v jeho těle se nacházely stopy marihuany," dodala Šabatová. 

Policisté žádají řidičku Škody Fabia a případné další svědky, kteří by mohli poskytnout informace k této události, aby zavolali na číslo 974 678 748, případně na policejní linku 158. Pachateli loupeže u soudu hrozí až deset let vězení. 

Tagy: krádež Uherské Hradiště

Zdroje: ČTK