Olomoučtí strážníci nemohou dopadnout mazanou zlodějku. Na kontě má 43 krádeží

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Přes čtyři desítky drobných krádeží prý má na kontě jednadvacetiletá žena, která od začátku července pravidelně zaměstnává olomoucké strážníky. Vyráží za ní zhruba obden většinou do supermarketů, kde se žena podle strážníků nají, napije a některé zboží se snaží pronést přes pokladnu. ČTK to dnes řekla mluvčí olomoucké městské policie Magda Václavíková. Podobné problémy řešili i strážníci v Přerově, kde tamní restaurace obcházel bez placení jeden muž. 

"Žena se pokaždé na prodejně nají, napije, do tašky přibalí malou svačinku, zajistí si oblečení a drogistické věci pro vlastní potřebu," uvedla mluvčí olomouckých strážníků. Dohromady od počátku července podezřelá podle ní spáchala 43 přestupků proti majetku. 

Poslední podobný případ u ní zaznamenala městská policie v úterý, kdy si žena z prodejny údajně odnesla koláče, plátkový sýr a rohlík. O den dříve prý odcizila tenisky a šampon. Výše zboží přitom nepřesáhne částku 5000 korun. Žena se tak nedopustí trestného činu, ale přestupku. Pouze v jednom případě ho strážníci vyřešili na místě blokovou pokutou, další případy projedná přestupková komise na magistrátu. 

Přerovské strážníky podobně zaměstnával několik let muž, který prý pravidelně obcházel restaurace, ve kterých se bez placení najedl a napil. Podle zástupce ředitele tamní městské policie Miroslava Komínka to tak dělal zhruba deset let, loni začal brát na trasy s sebou i svého syna. "Během měsíce dokáže obejít všechny místní restaurace, nakonec sám na sebe volá policii," řekl dnes Komínek. Problémy nyní utichly, podle strážníků je muž zřejmě ve vězení pro jinou trestnou činnost. 

Tagy: krádež Olomouc

Zdroje: ČTK