Olomoucký žalobce Zdráhala řídil opilý, teď rezignoval

- Aktuality autor: red

Olomoucký státní zástupce Aleš Zdráhala, který údajně v červnu řídil pod vlivem alkoholu, rezignoval k 1. září na funkci. Kromě toho čelí trestnímu stíhání.

Informaci přinesl server Aktuálně.cz, podle něhož Zdráhala pracuje na zastupitelství už několik let a měl na starosti mimo jiné i prohřešky řidičů. 

"V současné době je proti němu vedeno interní řízení, což znamená, že se ministr (spravedlnosti) rozhoduje, zda ho nepostaví mimo službu. To by pak skončil dřív než v září," cituje server olomouckého státního zástupce, který nechtěl být jmenován. 

Zdráhala, který ve středu ukončil pracovní neschopnost a ihned nastoupil na dovolenou, se podle Aktuálně.cz nevyhne policejnímu vyšetřování. "Bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," řekl vsetínský okresní státní zástupce Zdeněk Mencler. Podle serveru mu hrozí až roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. 

Policejní hlídka Zdráhalovi v červnu při kontrole naměřila v dechu 1,99 promile, uvedl již dříve server. Z následného testu krve prý lékař zjistil, že řidič má 1,4 promile.

Zdroje: ČTK