Olomoucký soud potvrdil tresty členům Toflova gangu

- Aktuality autor: roj

Téměř všem členům takzvaného Toflova gangu dnes olomoucký vrchní soud potvrdil tresty v rozmezí od tří do devíti let. Nižšího trestu dosáhl jen bývalý policista Eduard Slanina – z osmi let mu ho soudce zkrátil na sedm let.

U olomouckého vrchního soudu uspěl s žádostí o snížení trestu jen Eduard Slanina (zcela vlevo). Na snímku s (zleva) Milanem Vítkem, Eduardem Polákem a Rudolfem Setvákem

U olomouckého vrchního soudu uspěl s žádostí o snížení trestu jen Eduard Slanina (zcela vlevo). Na snímku s (zleva) Milanem Vítkem, Eduardem Polákem a Rudolfem Setvákem,zdroj: Jiří Salik Sláma / MAFRA / Profimedia

S žádostí o snížení devítiletého trestu neuspěl expolicista Miloš Almásy, který měl vydírání v letech 1998 až 2010 organizovat společně s Michalem Toflem. Soudce mu ale snížil pokutu, místo 1,2 milionu korun musí zaplatit jen milion.

Podle předsedy olomouckého vrchního soudu Štefana Škadry jsou uložené tresty přiměřené a odpovídají skutkům, zvlášť s přihlédnutím k tomu, že většina obviněných byli policisté ve služebním poměru.

Tagy: Česko Vrchní soud v Olomouci Toflův gang justice a soudy

Zdroje: ČTK