Oklahomou se prohnala silná tornáda, ze zooparku utekli medvědi

- Aktuality autor: roj

Americký stát Oklahoma zasáhla ve středu silná tornáda, poničila několik domů a automobilů. Hlášeno je nejméně 16 zraněných. Nejsilněji vichr zasáhl hlavní město Oklahoma City, kde s sebou přinesl i přívalové deště. Problémy ale řešil i zoopark u města Tuttle, odkud na krátkou chvíli utekli medvědi a údajně i tygři.

Stát Oklahoma postihla silná tornáda

Stát Oklahoma postihla silná tornáda,zdroj: Profimedia.cz

Tornáda nejvíce postihla oblast jihozápadně od Oklahoma City. Deník The Oklahoman informoval, že 12 lidí utrpělo blíže neurčená zranění v karavanovém kempu na jihu města. Zranění byli ošetřeni v místních nemocnicích, uvedla policejní mluvčí Dee Pattyová. 

Dva lidé byli podle mluvčí zraněni také při automobilových nehodách souvisejících s aktuálním počasím. Další člověk se zranil, když se pokoušel skrýt před bouří. Jiného zranily poletující trosky.

Vítr byl tak silný, že převracel automobily. Ze svých výběhů v místním zooparku u města Tuttle, asi 50 kilometrů jihozápadně od Oklahoma City, po úderu tornád na krátkou dobu utekli medvědi. Podle některých informací se z klece dostali i tygři. 

Letiště Oklahoma City bylo po příchodu bouří na půl hodiny evakuováno a lidé se museli schovat do tunelu pro pěší. Tornáda strhávala rozvody elektřiny a vyvracela stromy. Bez elektřiny se podle místních úřadů ocitlo více než 10 tisíc domácností a firem. 

Tagy: počasí tornádo Spojené státy americké přírodní úkazy a katastrofy

Zdroje: ČTK