Okamura se vzdal funkce v AČCKA, chce se naplno věnovat politice

- Aktuality autor: Michal Polák

Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura se dnes vzdal funkce. Kontakt s médii po něm převezme Kateřina Petříčková, Okamura bude nadále působit jako čestný viceprezident asociace. Dnes to oznámil Okamura s tím, že se chce zaměřit na řešení celospolečensky palčivých témat.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Rozhodl jsem se tak sám, o své vlastní vůli, jelikož bych se rád nyní ještě více aktivněji koncentroval na řešení celospolečensky palčivých témat," uvedl. "Za sebe můžu říct, že jsem hrubě nespokojený s politickou situací v naší zemi," dodal.

V souvislosti s větší občanskou aktivitou zvažuje aktivní účast v politice. Jeho jméno by se mohlo objevit na volebních lístcích do Senátu ve Zlíně. "Tam odkud pochází rodina mé matky, ve Zlínském kraji. Jsem napůl Moravák," řekl Tomio Okamura dnešní Mladé frontě Dnes. Pokud podzimní kandidaturu do Senátu potvrdí, pak prý půjde do voleb sám za sebe. "Rozhodně nebudu na kandidátce žádné politické strany," řekl listu.

O Okamurovi se spekulovalo i jako o prezidentském kandidátovi v souvislosti s tím, že nevyloučil, že by v případě schválení přímé volby prezidenta kandidovat mohl. Okamura ale řekl, že je v tuto chvíli mnoho lepších kandidátů na hlavu státu než on.

Okamura na pozici mluvčího AČCKA působil přes sedm let od doby, kdy byl poprvé zvolen do vedení společnosti. Podle něj se asociace vytvořením pozice mluvčího snažila zviditelnit cestovní ruch, který se do té doby prý prakticky v médiích neobjevoval. To se nakonec podařilo, dodal Okamura.

Tagy: rezignace okamura

Zdroje: ČTK