Odvolaný Pospíšil dostane šanci na další kandidaturu

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Regionální sněm ODS v Plzeňském kraji bude dnes večer rozhodovat o změně kandidátky pro krajské volby. V jejím čele má dosavadní jedničku Marcelu Krejsovou nahradit odvolaný ministr spravedlnosti a šéf krajské organizace ODS Jiří Pospíšil.

Den poté, co Pospíšila odvolal z funkce premiér Petr Nečas, sešla se v Plzni z podnětu členů strany mimořádně regionální rada ODS. Svému krajskému šéfovi nabídla, aby kandidoval na hejtmana. Pospíšil nominaci přijal. Dnešnímu regionálnímu sněmu předcházelo ještě schválení nominace oblastní radou a oblastním sněmem. Pokud regionální sněm podle obecného předpokladu Pospíšila do čela kandidátky postaví, ostatní jména by se měla o jedno místo posunout. Další změny se na už dříve sestavené kandidátce neočekávají. Kandidátku by pak měla v pondělí schválit výkonná rada ODS.

Dosavadní jednička, bývalá náměstkyně plzeňského primátora Krejsová, uvedla, že ráda svou pozici Pospíšilovi uvolní. Kandidátka tak bude mít větší šanci na dobrý volební výsledek, shodla se Krejsová s dalšími představiteli strany v kraji. Pospíšil o kandidatuře v krajských volbách uvažoval už dříve ještě jako ministr. Na pokyn Nečase, aby ministři nefigurovali na krajských kandidátkách, tak neučinil.

Tagy: ODS pospíšil Plzeňsko

Zdroje: ČTK