Odsouzený Bárta a rebelové nejsou členy klubu "VeVerek"

- Aktuality autor: Danica Klein

Poslanci, kteří následovali Karolínu Peake a odešli do jejího nového politického uskupení, již nejsou členy poslaneckého klubu Věcí veřejných. Strana dnes obdržela jejich písemná prohlášení o vystoupení ze strany, jejich odchodu tak klub na svém zasedání přitakal.

Členem poslaneckého klubu již není ani Vít Bárta, který byl nepravomocně odsouzený za uplácení. Podle mluvčí strany Šárky Janouchové i on VV doručil písemné prohlášení o odchodu z poslanecké frakce.

Členy VV tak již nejsou vicepremiérka Karolína Peake, poslanci Viktor Paggio, Lenka Andrýsová, Dagmar Navrátilová, Jiří Rusnok, Martin Vacek a Jana Suchá. Všichni odešli z VV a založili novou politickou platformu.

Psali jsme: K Peake se přihlásilo šest poslanců. Na vládu to nestačí

Podle Janouchové se hlasování zúčastnilo 12 poslanců. Většina z nich byla na místě, někteří hlasovali na dálku prostřednictvím telefonu. Hlasování se nezúčastnil Otto Chaloupka, který je v zahraničí a v době, kdy klub rozhodoval, nebyl dostupný, uvedla mluvčí.

Nové uskupení zformované kolem Peake se na svou stranu snažilo dostat tolik poslanců, aby společně s ODS a TOP 09 měli ve sněmovně většinu. Právě ziskem "bezpečné" většiny podmínil premiér Petr Nečas (ODS) pokračování vlády. Jinak jsou podle něj řešením situace předčasné volby, na které se ODS již připravuje.

Tagy: peake bárta vv vyhazov

Zdroje: ČTK