ODS vyloučila Kvapila a Novotného kvůli korupci

- Aktuality autor: red

Výkonná rada ODS dnes vyloučila ze strany Aleše Kvapila a Radovana Novotného, kteří jsou ve vazbě kvůli údajné korupci. Kvapil nebude na kandidátce ODS pro květnové sněmovní volby. Po jednání rady to oznámil předseda ODS Mirek Topolánek.

Kvapil, který měl letos kandidovat do Poslanecké sněmovny ze 6. místa kandidátky vedené na jižní Moravě právě Topolánkem, si údajně řekl o úplatek firmě, která chtěla v Žabovřeskách stavět. Kvapil už se vzdal postu starosty i zastupitele Brna-Žabovřesek.

Kvapil a Novotný dosud patřili k vlivným členům brněnské ODS. Nyní jim hrozí až 12 let vězení. Podle neoficiálních informací si starosta řekl o úplatek firmě Sono Records. Společnost chtěla v proluce vedle domu Platinium ve Veveří ulici postavit multifunkční centrum.

Záměr počítá s tím, že v novém objektu bude víceúčelový sál, ubytovací část s 80 lůžky, s restaurací i garážemi. Investor potřeboval získat na žabovřeském úřadě stavební povolení. Právě při jednání o něm si Kvapil údajně řekl o peníze. Prý tak učinil několikrát a dokonce nevybíravým způsobem. V souvislosti s kauzou vyslechla protikorupční policie již několik pracovníků radnice v Žabovřeskách.

Kvapil, jenž je ve vazbě, se vzdal místa  starosty

Aleš Kvapil (ODS), jenž je ve vazbě kvůli údajné korupci, se k pondělku vzdal postu starosty i zastupitele Brna-Žabovřesk. Informaci České televize potvrdil místostarosta Žabovřesk Marek Šlapal.

Kvapil, který má kandidovat do Poslanecké sněmovny, si údajně řekl o úplatek firmě, která chtěla v jeho městské části stavět. Ve vazbě je i bývalý tajemník městské části Brno-střed Radovan Novotný. Oba patří k vlivným členům brněnské ODS. Nyní jim hrozí až 12 let vězení.

Společnost Sono Records chtěla v proluce vedle domu Platinium ve Veveří ulici postavit multifunkční centrum.  O případném odvolání Kvapila z funkce starosty mělo rozhodovat zastupitelstvo Žabovřesk ve čtvrtek.

Kvapil měl kandidovat do sněmovny ze šestého místa kandidátky vedené na jižní Moravě předsedou ODS Mirkem Topolánkem. Kandidátku do sněmovních voleb bude schvalovat sněm 22. února.

Podle občanských demokratů konečná listina teprve vznikne, ač výkonná rada ODS ponechala pro jarní volby kandidátky připravené pro plánované předčasné volby.

Zdroje: ČTK