ODS varuje před útokem provokatérů na Paroubkovy

- Aktuality autor: red

Občanští demokraté ve čtvrtek varovali před útokem nastrčených provokatérů, kteří by prý mohli v závěru kampaně fyzicky napadnout manžele Paroubkovy. Ivan Langer asi vysadil léky na uklidnění, reagoval Jiří Paroubek.

O spekulaci hovořil mluvčí ODS Martin Kupka. Volební manažer a místopředseda ODS Ivan Langer podle serveru lidovky.cz řekl, že ODS zachytila takové neověřené informace.

Útok by se podle něj mohl odehrát na některé z akcí ČSSD v Ústeckém kraji, kde Jiří Paroubek kandiduje. Sociální demokraté označili Langrovo vyjádření za mimořádně závažné, o hrozbě podle nich měl informovat policii.

Langer asi vysadil léky na uklidnění, reagoval Paroubek

"Spekulace říkají, že právě nastrčení provokatéři v Modrém týmu by mohli ve výsledku, ve finále kampaně dokonce fyzicky zaútočit na Jiřího Paroubka, nebo dokonce jeho ženu," řekl Kupka na tiskové konferenci Modrého týmu podporovatelů ODS. Se spekulacemi se podle něj členové ODS "potkali při nejrůznějších mítincích". Zveřejněním prý chce předejít tomu, aby se podobný útok skutečně stal. 

Podle ČSSD je prohlášení ODS mimořádně závažné v kontextu předchozích útoků na ČSSD, včetně napadení místopředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky na mítinku v Brně. "Očekáváme také, že toto prohlášení Ivan Langer učinil po dohodě s policií, aby nemohlo dojít ke zmaření vyšetřování. ČSSD vždy odmítala a odmítá násilí v politické kampani," uvedla ČSSD v tiskové zprávě. Paroubková podle šéfa marketingu ČSSD Petra Dimuna odmítla nabídku na policejní ochranu. 

Členové Modrého týmu ve středu také oznámili, že podali u pražského městského soudu žalobu na ČSSD kvůli ochraně osobnosti. Reagovali tak na kritiku volebního manažera ČSSD Jaroslava Tvrdíka. Tým podporovatelů ODS mimo jiné přirovnal ke komandu, které si cvičila energetická společnost ČEZ. 

Podle Tvrdíka má v demokracii na podobné žaloby každý právo. "Nerespektuji však to, že Modrý tým opět lže. Srovnání s NSDAP jsem nikdy přímo ani nepřímo nepoužil. Účinkování Modrého týmu ODS v této kampani je opravdu velmi smutný příběh," sdělil.

Tagy: ČSSD utoky paroubek petra

Zdroje: ČTK