ODS v Teplicích rekordně uspěla, podíl na moci ale dá i TOP a VV

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Příští čtyři roky bude teplickou radnici řídit ODS, spolupracovat by ale chtěla i s TOP 09 a VV, ačkoli má sama v zastupitelstvu nadpoloviční počet křesel. Na rozdíl od drtivé většiny měst v Teplicích ODS posílila.

Občanští demokraté získali v komunálních volbách 17 mandátů z 33, dosavadní primátor Jaroslav Kubera ale chce jedno místo v radě města nabídnout TOP 09. Vláda jedné strany by nebyla zdravá, uvedl Kubera.

Lídr kandidátky TOP O9 do zastupitelstva neprošel

Zbývá ovšem vyřešit, který zastupitel za TOP 09 do rady usedne; její lídr Petr Měsíc totiž do zastupitelstva neprošel. 

"Nechceme, aby byla vláda jen na nás, takže už máme jedno místo v radě města vyčleněné pro TOP 09. Také počítám s tím, že určitý prostor dostane pan Jarolím, aby se mohl angažovat ve věcech, které mu jsou blízké," řekl Kubera. Tomáš Jarolím je jediný zastupitel VV, který do zastupitelstva prošel, TOP 09 má tři mandáty. 

Zastupitelé za TOP 09 předpokládají, že Kuberovu nabídku využijí. Otázkou ovšem je, který z nich v radě usedne. Lídr Petr Měsíc se do zastupitelstva nedostal. "Je to na nich, aby se dohodli mezi sebou. Panu Měsícovi jsem to už nabídl," dodal dosavadní primátor Kubera, který zřejmě ve funkci zůstane i nadále. Město řídí jako starosta a posléze i jako primátor už od roku 1994.

Tagy: koalice kubera Teplice vv top

Zdroje: ČTK