ODS několik měsíců neplatila sociální a zdravotní, její dluhy činí 42 milionů korun

- Aktuality autor: Petr Kubec

Občanská demokratická strana má závazky po lhůtě splatnosti o celkové výši 42 milionů korun. Jde o 'dědictví' po neodpovědném předchozím vedení strany, řekl místopředseda strany Martin Kupka deníku Mladá fronta Dnes (MfD).

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie,zdroj: ThinkStock

Občanská demokratická strana neplatila několik měsíců za své zaměstnance zdravotní a sociální pojištění. Státu a zdravotním pojišťovnám dluží 6,5 milionu korun. "České správě sociálního zabezpečení máme uhradit 3,6 milionu korun. Už v červnu letošního roku jsme se dohodli na splátkovém kalendáři, který dlužnou částku pokrývá splátkami do poloviny roku 2015," řekl deníku Kupka. Se zdravotními pojišťovnami prý strana o splátkovém kalendáři jedná a vše postupně uhradí.

Podle Kupky jde o nesplácené dluhy dědictvím po předchozím vedení strany. "Zdědili jsme neodpovědný přístup z minulosti včetně dluhů některých oblastí a regionů. Oproti konci loňského roku jsme v současné době téměř na poloviční výši závazků po lhůtě splatnosti," uvedl.

Některé půjčky prý ODS musela přeúvěrovat a podařilo se jí dojednat nižší úroky. Strana také snížila počet zaměstnanců a šetří na provozu.

Tagy: ODS Česko dluhy splátky ČR zdravotní pojištění sociální pojištění

Zdroje: ČTK