ODS a VV: O pokračování vlády se rozhodne až v úterý

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Lídři ODS a Věcí veřejných k dohodě o pokračování vládní spolupráce zatím nedospěli. Dnes odpoledne si vyměnili stanoviska k vládní krizi a uvedli, že o osudu koaličního kabinetu se rozhodne až v úterý. Vyplynulo to z vyjádření premiéra Petra Nečase (ODS) a vicepremiérky Karolíny Peake (VV) po dnešním jednání špiček stran.

"Musíme jednat dovnitř strany. V úterý bude jednání pokračovat nejprve debatou o rozpočtu a následně o revizi programového prohlášení vlády. Dále bude v úterý určen termín K9 ke konkrétním tématům jako hospodaření Lesů ČR, NKÚ a další," sdělila Peake.

Nečas přišel na tiskovou konferenci po setkání s VV sám. Zdůraznil, že prioritou je úterní dohoda na rozpočtových škrtech. Na pořadu dne podle něj rozhodně není personální rekonstrukce vlády. Hledá prý nyní jen nástupce ministra školství Josefa Dobeše (VV). Případné rušení některých ministerstev podle premiéra dnes špičky ODS a VV neřešily. Vycházet případně budou z již hotové analýzy nákladnosti agend úřadů.

Čtěte také: Nečas: Vláda nepadne, když schválíme další úspory

Nečas po jednání s VV novinářům zopakoval již známé stanovisko ODS. Možností, jak na ně budou VV reagovat, je podle něj stále řada. Jasno má být nicméně nejpozději do úterý. "Snaha je se domluvit. Teď je před námi ještě hodně práce," komentoval schůzku ministr pro místní rozvoj za VV Kamil Jankovský.

Tagy: Vláda ODS vv rozhodnutí pokračování

Zdroje: ČTK