Odebrané syny uvidí Michaláková v Norsku ještě tento měsíc

- Aktuality autor: art

Eva Michaláková se ještě v průběhu března setká v Norsku se svými syny, které jí odebraly tamní úřady. Kdy přesně se s nimi sejde, není jasné. Stejně tak se zatím neví, jak schůzka bude probíhat. Michaláková věří, že za tak brzký termín shledání s dětmi vděčí českým úřadům. 

Michaláková se shledá se syny ještě tento měsíc

Michaláková se shledá se syny ještě tento měsíc,zdroj: Profimedia.cz

Norská sociálka přidělila v lednu Michalákové pouze dvě schůzky ročně o délce 15 minut. Zatím to vypadá, že chlapce v březnu uvidí odděleně. Norové to zdůvodnili hrozbou, že starší bratr by mohl mladšího chlapce negativně ovlivnit.  

"Podmínky setkání v tuto chvíli neřeším, protože podstatné pro mě je, abych už mohla svoje děti co nejdříve vidět. Důvodům, proč se nemůžeme setkat pohromadě, ale nerozumím," prohlásila česká matka.

Michaláková je přesvědčená, že tak brzké setkání s dětmi, o němž se dozvěděla o víkendu od své norské právničky, je výsledkem tlaku českých úřadů. Právník rodiny Pavel Hasenkopf říká, že nebýt mezinárodního tlaku, tak by se norská sociálka příliš neměla ke stanovení termínu schůzky.

Setkání ženy se svými dětmi každopádně podle jeho slov připomíná "konspirační schůzku". "Paní Michaláková se prostě v den D má dostavit na určité místo, kde si ji zaměstnankyně sociální služby vyzvednou a odvezou za dětmi," komentoval to Hasenkopf. 

Tagy: Česko Norsko kauza bratrů Michalákových

Zdroje: ČTK