Odbory v Sazce vyhlásili stávkovou pohotovost, Hušák je v nemocnici

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Odboráři Sazky v úterý v souvislosti se situací ve firmě vyhlásili stávkovou pohotovost. Po jednání mimořádné valné hromady o tom informoval šéf odborů Sazky Jan Kašpárek. Šéf Sazky Aleš Hušák na jednání zkolaboval a skončil v nemocnici.

Důvodem stávkové pohotovosti je podle Kašpárka skutečnost, že zaměstnanci Sazky ztrácejí jistotu ohledně budoucnosti firmy i svého zaměstnání. 

Pohotovost podle něj může přejít ve stávku. "Zaměstnanci ztrácejí jistoty. Neví, zda zde budou nadále pracovat. Chceme mít zprávy o tom, jak to se společností vypadá, a zda budou zachována pracovní místa," uvedl Kašpárek. Odboráři zastupují 480 zaměstnanců Sazky. Ta měla podle výroční zprávy za rok 2009 471 zaměstnanců. 

Insolvence a ČSTV brání změnám

Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala KKCG podnikatele Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky s pohledávkou 1,5 miliardy korun. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.

Mimořádná valná hromada loterijní společnosti neodvolala ředitele a šéfa představenstva firmy Aleše Hušáka z jeho funkcí a zamítla návrh na změnu stanov, který by umožnil vstup strategického investora do společnosti. Hromadu svolali menšinoví akcionáři. Proti jakýmkoli změnám je ale majoritní vlastník akcií ČSTV. Aleš Hušák nyní leží v nemocnici. Podle mluvčího firmy Jana Tuny není jasné, jak dlouho "bude indisponován".

Tagy: odbory sázka hušák

Zdroje: ČTK