Odboráři Sazky ustavili stávkový výbor. Hušák zůstává v nemocnici

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Odboráři v největší tuzemské loterijní společnosti Sazka ustavili stávkový výbor a chystají dopis předběžnému insolvenčnímu správci. Stávková pohotovost trvá.

Uvedl to po jednání odborů se zaměstnanci firmy mluvčí Sazky Jan Tuna s odvoláním na informace od šéfa odborů loterijní firmy Jana Kašpárka. 

Hušák zůstává na kapačkách

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák podle Tuny zůstává po úterní hospitalizaci nadále v nemocnici, je prý napojen na infúze a probíhají jeho nezbytná vyšetření. Hušák byl hospitalizován po úterním jednání mimořádné valné hromady, na které se jej nepodařilo některým menšinovým akcionářům odvolat. "Zřejmě jde o důsledek vyčerpání. Dobu hospitalizace v tuto chvíli není možné odhadnout," dodal Tuna.

Odboráři Sazky v úterý v souvislosti se situací ve firmě vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem stávkové pohotovosti je podle Tuny skutečnost, že zaměstnanci Sazky ztrácejí jistotu ohledně budoucnosti firmy i svého zaměstnání. Pohotovost přitom podle odborářů může přejít ve stávku. Kašpárek již dříve uvedl, že stávková pohotovost není projevem nedůvěry ve vedení společnosti a že řediteli Sazky Hušákovi odbory naopak vyjádřily podporu. Odbory zastupují 480 zaměstnanců Sazky. 

Chybějí peníze na vyplácení výher

Sazka přiznala na počátku týdne, že nemá peníze na vyplacení velkých výher ve Sportce a požádala předběžného insolvenčního správce Josefa Cupku o dočasné pozastavení provozování loterií. Cupka s tím nesouhlasí a soudí, že Sazka by měla sama na sebe podat dlužnický insolvenční návrh. 

Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala KKCG podnikatele Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.

Tagy: stávka odbory sázka pohotovost

Zdroje: ČTK