Od pondělí se oteplí nad nulu, sníh se prý ale do Vánoc udrží

- Aktuality autor: red

Od pondělí se oteplí nad nulu, další dny poznamená déšť. Sníh ale do Vánoc určitě neroztaje, na Štědrý den by se naopak mělo opět ochladit. Jediná oblast ČR, kde by nemusely být bílé Vánoce, je jižní Morava, kde je už nyní vrstva sněhu dost nízká.

Informaci sdělil meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).  "Neočekáváme žádné výraznější sněžení," uvedl meteorolog s tím, že slabě padat by se mohlo jen v neděli, případně na začátku nového týdne. Od pondělí se však nejvyšší odpolední teploty vyšplhají nad nulu a srážky budou spíše dešťové. Na namrzajícím rozbředlém sněhu se může tvořit ledovka.

V noci bude silný mráz

Oteplí se i přes noc, zatímco na neděli může přituhnout na minus 15 stupňů, při vyjasnění až na minus 20 stupňů Celsia, příští týden se budou nejnižší noční teploty pohybovat jen mezi minus pěti a nulou.

"Výška sněhové pokrývky je poměrně vysoká na to, aby ten sníh roztál," rozptýlil meteorolog obavy, že by bílá nadílka do Vánoc zmizela. Na spolehlivé vánoční předpovědi je prý sice ještě brzo, zatím to však vypadá, že na Štědrý den 24. prosince začne opět do Česka proudit studený vzduch. Nejvyšší denní teploty by měly znovu klesnout pod bod mrazu a místo deště bude padat sníh. Milovníci zasněžené krajiny a lyžaři tak mohou jen doufat, že se nevyplní pranostika na 24. prosince, která říká: Na Adama, Evu, čekej oblevu.
kli mkv

Tagy: Česko počasí oteplení

Zdroje: ČTK