Ochutnejte Jeseníky byla nejlepší loňská turistická kampaň

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Nejlepší kampaní mířící na turisty se za loňský rok stala kampaň Ochutnejte Jeseníky, kterou vytvořilo Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Rozhodla o tom odborná porota v rámci sedmého ročníku soutěže Velká cena cestovního ruchu. Pořadatelé dnes vyhlásili vítěze na brněnských veletrzích cestovního ruchu Go a Regiontour. Ocenění převzali vítězové i v dalších čtyřech odborných kategoriích, v jedné hlasovala veřejnost. 

Porotci si všimli, že zatímco dříve dělaly kampaně jednotlivé kraje či turistické oblasti a města, loni se do nich pustila i řada komerčních subjektů včetně cestovních kanceláří. Proto ocenili zvláštní cenou i cestovní kancelář FIRO-tour a pro příští rok chystají pro cestovní kanceláře a jejich kampaně speciální kategorii. 

Nejlepším turistickým produktem se staly Krkonošské cyklobusy, které vznikly díky Svazku měst a obcí Krkonoše. Nejlepší lázeňský a wellness balíček nabídly podle porotců Lázně Luhačovice, ocenění získal balíček s názvem Aktivní dovolená v Luhačovicích. Pořadatelé tuto cenu udělili podruhé a má podpořit české lázeňství, které se dostalo kvůli opatřením ministerstva zdravotnictví do velkého útlumu. 

Nejlepší turistický portál mělo infocentrum Karlových Varů, nachází se na webové adrese karlovyvary.cz. V tomto případě se hodnotí obsah, grafické zpracování či počet jazykových mutací. 

V poslední kategorii hodnocenou odbornou porotou se vybíral nejlepší golfový balíček. První cenu získalo Relaxační a regenerační centrum Hluboká nad Vltavou za balíček Golf & Spa Resort Hluboká - balíček Relax & Golf. 

Nejlepší cestovní kancelář, kde se mohlo hlasovat pro všechny české firmy, vybírala online hlasováním veřejnost. Nejvíce hlasů dostala firma Kovotour Plus z Ostravy. 

V odborné porotě zasedlo devět hodnotitelů, mezi nimi zástupci Asociace krajů České republiky, agentury CzechTourism, ministerstva pro místní rozvoj či Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. 

Tagy: Jeseníky

Zdroje: ČTK