Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Oceněným bojovníkem s krizí je mezi českými firmami Cestovní kancelář Exim Tours

Oceněným bojovníkem s krizí je mezi českými firmami Cestovní kancelář Exim Tours
zdroj: tisková zpráva

Hospodářská krize prověřila odolnost i invenci českých firem. Zatímco některé musely zavřít brány, skoro pro dvě třetiny podniků měla naopak pozitivní důsledky. Mnohým dokonce přinesla příležitosti, k nimž by se v době růstu a stability nedostaly.

To byl také jeden z důvodů, proč Hospodářská komora ČR spolu s PricewaterhouseCoopers vyhlásila projekt Krizi navzdory. Mezi 37 nominovanými podniky z deseti různých odvětví ekonomiky  absolutně zvítězila jako největší bojovník s krizí Cestovní kancelář Exim Tours. Odborná porota, složená z ekonomických expertů a partnerů projektu u ní ocenila zejména zavedení unikátního on-line rezervačního systému, který umožnil zvýšit pružnost a snížit náklady, dále rozhodnutí společnosti investovat i v čase krize do zaměstnanců s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o klienty, a v neposlední řadě orientaci na skupiny klientů s vyššími nároky, což pomohlo stabilizovat poptávku. Exim Tours, a.s., kterou řídí a spoluvlastní její zakladatel Ing. Ferid Nasr, se specializuje na letecké zájezdy k moři.

V pětici kandidátů nominovaných na hlavního vítěze projektu Krizi navzdory byly také společnosti Dial Telecom, Linet, Rodinný pivovar Bernard a WBI Systems. Shodují se, že  nejdůležitější bylo s odvahou přijít s novým nápadem.

„Místo škrtání jsme loni naopak přidali nové destinace, byli jsme agresivní při lákání klientů a šli jsme do rizika,“ uvádí generální ředitel F. Nasr. Podle něj se tak firmě podařilo udržet tržby i ziskovost na předkrizových hodnotách. Jak říká Ing. Stanislav Zíma, marketingový ředitel Exim Tours - účastí v projektu se mohli ve společnosti ohlédnout a analyzovat kroky, které během krize denně podnikali