Obžalovaný mladík (20) z Ústí nad Labem se přiznal k vraždě taxikářky

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes začal projednávat vraždu taxikářky, kterou podle obžaloby ubodal dvacetiletý Tomáš Badi. Obžalovaný se k vraždě přiznal již v přípravném řízení. Badi měl problémy se zákonem už dřív, souzený byl za drobnou trestnou činnost, vztahovala se na něj poslední amnestie. Hlavní líčení je naplánováno na dnešek a pátek, soudce Ondřej Peřich ale nevyloučil, že rozsudek padne hned první den. 

Případ se odehrál 28. července. Státní zástupce Vladimír Jan řekl, že Badi nasedl kolem druhé hodiny ranní do vozu taxislužby v centru Ústí nad Labem. "Do vozu nastoupil s cílem získat peníze, pod oblečením skrýval nůž s čepelí o délce 17 centimetrů," řekl Jan. 

Badi nechtěl už vypovídat, soud tedy přečetl jeho výpověď z přípravného řízení. V ní se k vraždě přiznal, odmítl ale, že by ji plánoval. "Chtěl jsem auto a peníze, měl jsem nůž, abych někoho zastrašil, ne abych vraždil," řekl Badi v přípravném řízení. Do vozu taxislužby nastoupil, jak uvedl, kolem druhé hodiny ráno v centru města. Víc než hodinu se nechal vozit po městě. Když po něm řidička vozu chtěla zaplatit za jízdu, vytáhl nůž. "Chtěl jsem jí zastrašit, pak se to ale nějak zvrtlo a já jsem začal bodat," řekl Badi. Podle obžaloby zasadil ženě rány většinou do hrudníku. Z auta potom utekl a kousek od místa činu nechal vražednou zbraň. Ve voze zapomněl mobilní telefon své přítelkyně, díky tomu ho kriminalisté dopadli po pár hodinách.

Těžce zraněnou ženu našel mladík, který projížděl kolem. "Zavolal jsem záchranku a snažil se na paní mluvit. Viděl jsem spoustu krve. Po chvíli se zeptala, kde je ten mladý kluk, že jí pobodal," řekl soudu svědek. 

Badi podle obžaloby zasadil devětatřicetileté ženě 14 bodných ran. I přes péči lékařů zraněním podlehla v ústecké nemocnici. Ještě předtím stihla zavolat svému synovi. "Mamka mi volala někdy mezi třetí a čtvrtou hodinou ráno a říkala, že ji bodl zákazník, že jde na operaci a že bude všechno v pořádku," řekl kriminalistům syn zavražděné Václav Mach. 

Rodina se připojila k trestnímu řízení a požaduje od obžalovaného odškodnění a zaplacení nákladů na pohřeb. 

Tagy: vražda Ústí nad Labem taxislužba

Zdroje: ČTK