Obědy v restauracích letos podražily, nejvíce v Praze a Ústí

- Aktuality autor: Michal Polák

Obědy v tuzemských restauracích na začátku letošního roku hlavně kvůli zvýšení sazby daně z přidané hodnoty podražily v průměru o čtyři procenta.

Nejvyšší cenový nárůst vykázala Praha a Ústí nad Labem, kde cena denního menu vzrostla v průměru o osm procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo-Řešení pro motivaci, která se specializuje na zaměstnanecké benefity včetně stravenek.

Sodexo provedlo průzkum v 11 velkých městech a jejich okolí. Ve všech sledovaných městech obědy v restauracích podražily. Nejvyšší nárůst byl v Praze, kde se průměrná cena denního menu zvýšila z 96 korun loni v prosinci na letošních 104 Kč. Výrazně obědy podražily také v Ústí nad Labem, a to z 71 korun na 77 korun. Ústecko ale přesto v průzkumu vykázalo nejnižší průměrnou cenu oběda.

Naopak nejméně se zvýšily ceny obědů na Olomoucku, Zlínsku, Jihlavsku, Liberecku a na Královéhradecku. Například v Olomouci a jejím okolí průměrná cena oběda letos vzrostla z 92 korun v závěru loňského roku na 94 korun.

Na restaurace se vztahuje dolní sazba DPH, která od 1. ledna vzrostla z loňských deseti na 14 procent. Ceny obědů v restauracích tlačí vzhůru také vyšší ceny surovin a ostatních nákladů.

Tagy: Česko zdražení

Zdroje: ČTK