Obamova nevlastní babička utrpěla zranění při autonehodě

- Aktuality autor: Jan Pastor

Nevlastní babička amerického prezidenta Baracka Obamy Sarah utrpěla zranění při autonehodě blízko své vesnice Kogelo v západní Keni. Podle informací příbuzných utrpěla pohmožděniny a šok, když se převrátilo auto, kterým v sobotu večer cestovala domů. Z nemocnice byla po ošetření propuštěna.

Řidič vozidla podle nejmenovaného člena rodiny ztratil kontrolu nad řízením při předjíždění nákladního vozu blízko letiště Kisumu. Podle zaměstnanců nemocnice ve městě Kisumu lékaři Sarah Obamovou propustili po několika vyšetřeních.

Jedenadevadesátiletá Sarah Obamová je druhou ženou dědečka amerického prezidenta. Obama jí ve svých vzpomínkách Dreams from My Father (v ČR vyšly pod názvem Cesta za sny mého otce) říká Granny a popisuje setkání s ní během jeho cesty v roce 1988 do vlasti svého otce a komplikovanou komunikaci.

Obama navštívil svoje keňské příbuzné v Kogelu třikrát, jeho nevlastní babička se do Spojených států podívala také nejméně třikrát. V roce 2008 prohlásila, že jsou si blízcí, i když hovořili jen přes tlumočníka.

Jak soudí agentura AP, Keňa si amerického prezidenta, který je synem keňského ekonoma a americké antropoložky, velmi váží. Děti, obchody a desítky minibusů jsou tam po Baracku Obamovi pojmenovány.

Tagy: autonehoda zranění obama

Zdroje: ČTK