Obama s rodinou stráví Vánoce na Havaji

- Aktuality autor: Danica Klein

Americký prezident Barack Obama zahájil v sobotu svou každoroční rodinnou dovolenou na Havaji. Volna si užívá zatím v relativním poklidu a nejspíš doufá, že tomu tak bude celé dva týdny, poznamenala agentura Reuters. Dosud každý rok byla totiž jeho dovolená narušena a na vině byly zejména hádky v americkém Kongresu. 

Barack Obama přiletěl na Havaj

Barack Obama přiletěl na Havaj,zdroj: Getty Images

Prezident, první dáma Michelle Obamová, jejich dcery Sasha a Malia a jejich psi Sunny a Bo dorazili do Honolulu v pátek pozdě v noci. Ihned se odebrali do rezidence Kailua Beach na havajském ostrově Oahu. Dům se nachází hned u osmikilometrové pláže oblíbené zejména mezi windsurfaři. 

Zatímco v Bílém domě je americký prezident zvyklý vstávat velmi brzy a ihned mít v plánu spoustu aktivit, na dovolené zůstal doma až do odpoledne. Teprve tehdy vyrazil na nedaleké golfové hřiště. Společnost mu dělali šéfkuchař v Bílém domě Sam Kass, poradce Marvin Nicholson a přítel Bobby Titcomb, oznámil Bílý dům. Část sobotního rána věnoval Obama telefonickým rozhovorům se svými poradci ohledně dramatické situace v Jižním Súdánu. 

Obamovi tradičně tráví zimní dovolenou poblíž Honolulu, kde se americký prezident narodil a kde strávil velkou část dětství. Zpět do Washingtonu by se prezidentova rodina měla vrátit až 5. ledna. 

Tagy: Vánoce Havaj americký prezident

Zdroje: ČTK