Obama poděkoval Benediktovi XVI. a věnoval mu modlitby

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Americký prezident Barack Obama v reakci na ohlášený odchod papeže poděkoval Benediktovi XVI. za jeho působení a věnoval mu za Američany i za svou rodinu modlitby. Prezident zároveň ocenil zásadní roli římskokatolické církve v USA a ve světě. 

Prezident Barack Obama

Prezident Barack Obama,zdroj: nydailynews.com

"Chci - jménem Američanů všude ve světě, jménem (manželky) Michelle i jménem svým - poděkovat a věnovat modlitby Jeho Svátosti papežovi Benediktu XVI.," zveřejnil Obamovo prohlášení americký Bílý dům. 

Manželé Obamovi se poprvé a naposledy setkali s papežem během návštěvy Vatikánu v červenci 2009. Jejich rozhovor označil poté Benedikt XVI. za "hřejivý". 


"Ocenil jsem práci, kterou jsme uskutečnili společně v posledních čtyřech letech," podotkl dále Obama, jehož některé politické kroky například v otázce usnadňování antikoncepce vyvolalo napětí s americkými katolickými institucemi a potažmo s Vatikánem. 

"(Římskokatolická) církev hraje významnou roli ve Spojených státech a ve světě," dodal americký prezident, který zároveň přál šťastnou ruku kardinálům, kteří se příští měsíc sejdou k volbě nového papeže.

Tagy: USA rezignace papež Benedikt XVI.

Zdroje: ČTK