O Velikonocích nepojede kvůli opravě výhybky část metra C

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Pražský dopravní podnik uzavře o Velikonocích část metra C v úseku Muzeum - Pražského povstání. Důvodem uzavírky je oprava výhybky u stanice I. P. Pavlova, sdělil dnes mluvčí podniku Petr Vorlíček. Provoz metra bude přerušen od 30. března do 1. dubna v obou směrech. Ve zbývajících částech linky C bude provoz metra zachován, v úseku Florenc - Muzeum budou vlaky jezdit pouze po jedné koleji.

Metro C (ilustrační foto)

Metro C (ilustrační foto),zdroj: DPP

"Jsme přesvědčeni, že i tato připravovaná výluka proběhne - stejně jako tři předchozí v loňském roce - zcela bez komplikací. Vždy se snažíme plánovat uzavírky na víkendy či svátky, kdy řada Pražanů opouští město, a omezení se tak dotkne méně lidí," uvedl dopravní ředitel podniku Ladislav Urbánek. Rekonstrukce výhybky se uskuteční po 39 letech provozu. 

Výluka potrvá od sobotního rána 30. března a skončí ranním zahájením provozu v úterý 2. dubna. Pro cestující jsou připraveny náhradní spoje. Mezi stanicemi Hlavní nádraží - Pražského povstání bude zavedena náhradní autobusová doprava XC s intervalem sedm až osm minut, ve večerních hodinách deset minut. O výluce budou informovat informační tabule i jazykově vybavení pracovníci dopravního podniku. 

Loni o Velikonocích vyměnil podnik výhybky na první koleji u stanice I. P. Pavlova. Koncem září loňského roku byla třídenní výluka linky A, kdy se měnily výhybky ve stanicích Náměstí Míru a Dejvická. 

Letos chce podnik opravit také výhybky ve stanicích metra Kačerov a Háje. Opravy a s tím spojené výluky jsou předběžně plánovány na konec července a října.

Tagy: metro

Zdroje: ČTK