O Vánocích hrozí silný vítr. Na horách dosáhne až síly orkánu

- Aktuality autor: Danica Klein

Na Moravě a ve Slezsku bude o Vánocích foukat silný vítr, na Vysočině hrozí až do úterního poledne námraza. Výstraha na silný a velmi silný vítr platí pro sever a východ Moravy a pro Slezsko, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové zároveň prodloužili do úterního poledne varování přes silnou námrazou na Vysočině.

Silný vítr

Silný vítr,zdroj: Archiv

Velmi silný vítr bude hrozit především ve vyšších nadmořských výškách v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, a to od dnešní noci až do čtvrtečního poledne. Silný vítr bude ale podle meteorologů foukat i v nižších nadmořských výškách a ve Zlínském kraji.

Vítr bude od úterního rána dosahovat na severu a východě Moravy a ve Slezsku v nárazech až 75 kilometrů v hodině, v oblasti Jeseníků a Beskyd od poloh nad 600 metrů nad mořem 75 až 110 kilometrů v hodině, na hřebenech pak kolem 125 kilometrů v hodině.

Silná námraza bude ve východní polovině Českomoravské vrchoviny dnes odpoledne a v úterý dopoledne tát a odpadávat. "V noci na úterý se při poklesu teploty slabě pod nulu a jihovýchodním větru může opět obnovovat," uvedl ČHMÚ ve výstraze.

Tagy: počasí Vánoce vítr meteorologie

Zdroje: ČTK