O svěření dětí do své péče požádá Norsko i má sestra, říká Michaláková

- Aktuality autor: roj

Pokud Eva Michaláková u norských institucí s žádostí o navrácení synů do své péče, zkusí o to požádat její sestra. Ta by podle Michalákové mohla u norské sociálky uspět.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

"Vidím větší šanci v tom, že má sestra požádá o svěření dětí do své péče (v Norsku)," řekla česká matka, které syny odebrala norská sociální komise pro podezření ze zneužívání a zanedbávání.

Kdyby její sestra Zuzana Sovová u norských soudů uspěla, pokusila by se Michaláková následně děti dostat do své péče. "Potom, až se děti dostanou do ČR, se budu snažit já prostřednictvím českých úřadů dostat děti do péče. To si myslím, že je snazší cesta," řekla Michaláková.

Sovová má dvě děti, osmiletou dceru a čtyřletého syna a věří, že devítiletý Denis a šestiletý David by se s rodinou rychle sžili.

Na tom, aby se děti české matce vrátili, pracuje několik českých institucí včetně vlády a prezidenta Miloše Zemana. Česká diplomacie poslala Norsku dvě nóty, ve kterých slíbila spolupráci českých institucí i záruky, že stát na rodinu v ČR dohlédne. Minulý týden se také Zeman sešel s norskou velvyslankyní.

Tagy: Česko Norsko pěstouni děti a rodina odebrání dětí

Zdroje: ČTK