O prázdninách se v Praze neměří rychlost, strážníci začnou zase v září

- Aktuality autor: red

O prázdninách řidiči v Praze strážníka s radarem na měření rychlosti nepotkají. Městská policie se zaměřuje na kontrolu dodržování rychlosti především u škol a dětských hřišť, která jsou o letních měsících prázdná.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Dohled nad ukázněností řidičů obnoví strážníci opět v září, řekl dnes náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema. "O prázdninách na žádných mobilních úsecích neměříme," uvedl. Jde podle něj o letitou zkušenost. Městská policie totiž dohlíží na dodržování rychlosti především na místech s větším množstvím dětí. V červenci a srpnu ale děti Prahu opouští a odjíždí na prázdniny.

Řidiči si i v létě ale musí dávat pozor na místech takzvaného úsekového měření, kde jsou projíždějící automobily snímány nepřetržitě. Rychlost měří také státní policie.
Od pondělí začala platit novela silničního zákona, podle které obecní policie už nemusí řidiče informovat o měření rychlosti značkami. Pražští strážníci tohoto nařízení podle Klemy využijí a od září už nebudou značky před svá stanoviště umísťovat.

Značky plní informativní funkci

Na svém místě ale zůstanou cedule, které upozorňují na začátek úsekového měření. Odstraněny ale už byly značky na konci tohoto úseku. Dohodli se na tom městští policisté s hlavním městem a Technickou správou komunikací, řekl Klema. "Značky budou i nadále plnit informativní funkci, například mimopražské řidiče upozorní na měření a na to, aby si v těchto místech dali pozor, jaká je zde předepsaná rychlost," dodal.

Místa, kde budou od září strážníci hlídkovat, musí podle zákona odsouhlasit státní policie. Seznam se v současné době připravuje. Klema slibuje, že ho městská policie do konce srpna zveřejní na internetu. "Bude to dostupná informace," poznamenal.

Tagy: policie prázdniny znacky radar měření

Zdroje: ČTK