Novým šéfem pražské policie bude náměstek Vondrášek

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Novým šéfem pražské policie a nástupcem Martina Červíčka bude podle důvěryhodných zdrojů jmenován současný náměstek pro vnější službu Martin Vondrášek. Stane se tak zřejmě už v pátek.

Vondrášek byl řízením krajské policejní správy Prahy pověřen po odchodu Martina Červíčka, který se stal náměstkem policejního prezidenta. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan informaci nepotvrdil, pražská policie ale na pátek připravuje setkání novinářů s novým ředitelem. 

Červíček minulý týden řekl, že všechny předpoklady pro to stát se jeho nástupcem mají dva náměstci. Jejich jména sice neprozradil, horkými kandidáty na funkci ale byli právě Vondrášek a náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování Ivan Smékal.

Vondrášek měl o funkci zájem

Vondrášek už dříve v deníku Mladá fronta Dnes připustil, že by měl o funkci ředitele zájem. Že by mohl Červíčka nahradit jeden z jeho náměstků, připustil dříve i policejní prezident Petr Lessy. 

Vondrášek přišel na ředitelství krajské policejní správy Prahy po nástupu Červíčka. Devětatřicetiletý Červíček stál v čele pražské policie od října 2008 do letošního března, k 1. dubnu se stal náměstkem policejního prezidenta Lessyho.

Červíčkova kariéra nabrala rychlý spád v srpnu 2007, kdy se stal šéfem dopravní policie, předtím vedl okresní kriminálku v Náchodě. Před svým příchodem do Prahy tam ve funkci zástupce ředitele pro uniformovanou policii působil i Vondrášek.

Tagy: policie Praha červíček ředitel Vondrášek

Zdroje: ČTK