Nový zákon o hazardu. Babiš chce registr hráčů

- Aktuality autor: Vojtěch Varyš

Herní automaty by měly zcela zmizet z restaurací a čerpacích pump, počítá s tím návrh nového zákona o hazardních hrách. Místo ministerstva financí by je měla nově povolovat Celní správa. Vzniknout by měl i registr hráčů. 

Ministerstvo chce automaty vykázat z restaurací a čerpacích pump

Ministerstvo chce automaty vykázat z restaurací a čerpacích pump,zdroj: Profimedia.cz

V současnosti se mohou být hazardní hry ve čtyřech typech provozů - v sázkových kancelářích, hernách, kasinech a provozovnách se zvláštním režimem, jako jsou například restaurace, bary či čerpací stanice. "Nový zákon počítá s tím, že zůstanou pouze sázkové kanceláře, kasina a herny. Provozovny se zvláštním režimem bychom rádi zrušili. Váží totiž na sebe největší patologické dopady," prohlásil náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Herna by měla mít deset až třicet herních zařízení, v kasinu jich bude více než třicet, přičemž na každých deset automatů bude muset provozovatel kasina zřídit stůl s takzvaných živým hraním. Omezen by měl být také počet provozoven v jednotlivých regionech. "Herny a kasina budou navázána na určitý počet obyvatel obce i regionu. V obcích s méně než 5000 obyvateli bude pouze jedna herna," doplnil Závodský s tím, že kasino bude limitováno 40 tisíci obyvateli. 

Ministerstvo financí chce také zákonem zřídit centrální monitorovací systém a registr hráčů. "Požadujeme, aby bylo znemožněno hrát osobám, které podle společenských konvencí hrát nemohou," uvedl náměstek Závodský.

Tagy: hazard závislost Ministerstvo financí ČR boj s hazardem

Zdroje: ČTK