Nový primátor rozdělil radu Prahy na tři části a představil radní

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Nový primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) změnil fungování rady hlavního města. Ta je nyní rozdělena do tří částí, které mají své vlastní šéfy. Zároveň představil novou desetičlennou radu, složenou pouze z členů TOP 09. Podporuje ji podle dohody 500 dní pro Prahu ČSSD. Jedenáctý člen rady dnes zvolen nebyl, podle Hudečka se tak stane na jednání zastupitelů v září.

Tomáš Hudeček

Tomáš Hudeček,zdroj: isifa/MAFRA/František Vlček

Kompetence v radě budou rozděleny do tří tematických oblastí. Rozvoj města, kam spadá infrastruktura a ochrana životního prostředí, bude mít na starosti sám Hudeček. Druhou oblastí je hospodářsko-ekonomická, která bude řešit majetek, hospodaření město a IT. Na starosti ji bude mít náměstek primátora Jiří Vávra, který sám bude zodpovídat za městské finance. Třetí oblast je společensko-kulturní, kam spadá památková péče, zdravotnictví, školství a radní pro legislativu. Jejím šéfem bude dosavadní radní Václav Novotný, který se bude starat o kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. 

Dopravu, infrastrukturu a životní prostředí bude mít na starosti dosavadní zastupitel Jiří Nouza. Za dopravu ve smyslu všeho, "co se hýbe", tedy například dopravní podnik, bude zodpovídat Jiří Pařízek.

Radní Eva Vorlíčková bude řídit i nadále IT a evropské fondy, radní Lukáš Manhart bude nadále řešit legislativu a sport. Jan Vašíček bude zodpovědný za majetek a podnikání. 

 Nově zvolená radní Ludmila Ištvánová bude mít na starosti pražské školství a Martin Dlouhý zdravotnictví a sociální oblast. 

Jedenáctý radní bude podle Hudečka dovolen zřejmě na dalším jednání zastupitelstva, které by se mělo konat v září. "Politická vůle nedovolila dovolit. Jedná se o dohodu obou stran v rámci dohody 500 dní pro Prahu," řekl Hudeček.

Tagy: Praha top09

Zdroje: ČTK