Novák odchází z úřadu vlády na NBÚ, Nečas mu poděkoval

- Aktuality autor: red

Jan Novák, který s koncem měsíce odejde z pozice šéfa úřadu české vlády, nastoupí od října jako náměstek do Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), informoval vládní mluvčí Martin Kupka.

Novák (35) tam bude mít na starosti chod kanceláře ředitele, ale i státní dozor nad ochranou utajovaných skutečností a bude odpovědný i za otázky administrativní a fyzické bezpečnosti NBÚ.

Premiér Petr Nečas, kterému bude úřad vlády řídit dosavadní vedoucí úřadu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Lubomír Poul, Novákovi poděkoval za čtyři roky práce pro vládu. Novák vedl úřad vlády od září 2006, kdy si ho při nástupu do vládního úřadu vybral Mirek Topolánek.

Předtím Novák pracoval jako ředitel bezpečnostního odboru prezidentské kanceláře. "Věřím, že jeho práce v NBÚ bude stejně dobrá jako v jeho dosavadním působišti. Nenastupuje navíc do neznámého prostředí. S činností tohoto úřadu přicházel pracovně do kontaktu i v roli vedoucího úřadu vlády," poznamenal podle tiskové zprávy předseda vlády.

O tom, kam Novák nastoupí, se v minulých týdnech spekulovalo. Média přinesla například i informaci o jeho plánovaném angažmá v čele Bezpečnostní informační služby (BIS).

Tagy: novák

Zdroje: ČTK