Norsko: Vagony v rychlosti vykolejily a smetly budovu, tři mrtví

- Aktuality autor: red

Nejméně tři lidé zahynuli a další tři utrpěli vážná zranění při nehodě vlaku v přístavišti na okraji norské metropole Osla. Neštěstí způsobilo několik uvolněných nákladních vagonů.

Vagony vykolejily a narazily do administrativní budovy v přístavu. 

Podle policie a zástupců drah, na které se odvolávají agentury AFP a AP, se 16 vagonů oddělilo od nákladního vlaku a ujelo přibližně pět kilometrů. Jeden ze zaměstnanců dopravní společnosti se sídlem v přístavu, kde se nehoda stala, dosvědčil, že vagony se řítily obrovskou rychlostí. 

"Jely mnohem rychleji, než obvykle jezdívají," řekl agentuře AP svědek, podle kterého mohla jejich rychlost dosahovat 100 kilometrů v hodině. Když je z okna své kanceláře viděl projíždět, poslední z vagonů prý doslova "vlál za ostatními". 

Vagony vykolejily a narazily do patrové administrativní budovy, která se poté zřítila. Několik jich také skončilo v moři. Na místo nehody byly vyslány záchranné vrtulníky, čluny a sanitky. Záchranáři nyní zkoumají, zda v troskách nejsou pohřbeni ještě další lidé. 

V uvolněných vagonech podle mluvčí místní policie nikdo nebyl. Mrtví a zranění pracovali v poničené budově nebo jejím okolí. Podle svědků byl zraněn například řidič projíždějícího nákladního automobilu. 

Zatím není jasné, proč se vagony od vlaku oddělily. Podle policistů nebylo kvůli jejich nebezpečné jízdě vydáno ani žádné varování.

Tagy: vlak Norsko neštěstí Oslo

Zdroje: ČTK