Noční požár domku ve Zlíně si vyžádal jednu oběť

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Při nočním požáru ve Zlíně zemřel jeden člověk, další možné oběti záchranáři v troskách poničeného domku zatím nenašli. Podle hlášení tam mohli být dva až tři lidé, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Zděné stavení stálo u zahrádkářské kolonie v ulici Ronzovy Paseky v části krajského města Příluky. Podle Netopila v něm bydlel senior, který se údajně staral o bezdomovce. 

Hasiči zasahují

Hasiči zasahují,zdroj: isifa/MAFRA/Dalibor Glück

Požár byl hasičům oznámen ve dvě hodiny v noci. "Hořela zděná chalupa o půdorysu zhruba deset krát pět metrů. Požár byl při příjezdu jednotek již plně rozvinutý, propadaly se střešní i stropní konstrukce," popsal požár Netopil s tím, že lokalizace požáru trvala 40 minut. Hasiči poté v jedné z místností našli jednoho mrtvého. Po dalších možných obětech začali pátrat při ohledání a vyklízení stavení. 

"Přítomnost dalších těl na požářišti, které pokryla vrstva sutin a ohořelého vybavení, se zatím nepotvrdila," uvedl Netopil. Podle něj požár takřka zničil vnitřní část domku, zasáhl polovinu střechy a částečně se také propadly stropy. Hasiči rozebrali části střešních konstrukcí, které hrozily, že se zřítí, a dohasili jednotlivá ložiska hoření. Na místo vyrazili vyšetřovatelé hasičů a policie. Totožnost mrtvého, příčina neštěstí ani způsobená škoda zatím nejsou známy. 

V březnu zahynul muž při požáru rodinného domku v Zašové na Vsetínsku. V lednu bylo při požáru v bytě v panelovém domě v Kroměříži nalezeno tělo mladé ženy. Policie však později tento případ uzavřela jako vraždu. Vrah spáchal ve stejný den sebevraždu, když v automobilu narazil do stromu. 

Při požárech v loňském roce ve Zlínském kraji zahynulo šest lidí a 52 jich bylo zraněno, o rok dříve si požáry vyžádaly pět úmrtí a 55 zraněných. Hasiči ve Zlínském kraji loni vyjeli k 861 požárům, je to o stovku více než v roce 2011. Oheň loni způsobil škody za 63,6 milionu korun, v roce 2011 to bylo 377 milionů. 

Tagy: požár Zlín

Zdroje: ČTK