Nizozemská 'teroristická sova' je pod zámkem. Zranila desítky lidí

- Aktuality autor: roj

Agresivní výr velký, který v nizozemském městě Purmerend napadal lidi, skončil v kleci. V pátek se ho podařilo odchytit najatému sokolníkovi.

Výr velký má rozpětí křídel až 1,8 metru

Výr velký má rozpětí křídel až 1,8 metru,zdroj: ThinkStock

Dravec, který kvůli svému chování dostal přezdívku "teroristická sova", za poslední týdny napadl několik desítek lidí. Většinou jim útočil na hlavy, chodcům svými drápy způsobil krvavé šrámy, které často vyžadovaly i několik stehů.

Kvůli jeho zákeřným útokům museli lidé chodit za tmy s deštníky nad hlavou, místní atletický kluk, jehož člen skončil se šesti stehy na hlavě, dokonce zrušil večerní tréninky.

Podle purmerendské radnice je odchycený dravec v pořádku a hledá se pro něj vhodný domov. Proč však noční neslyšný dravec s rozpětím křídel až 1,8 metru útočil, není zatím jasné.

Podle nizozemské nadace pro sovy OWN je podobné chování neobvyklé a mohou za něj buď "splašené" hormony, nebo jde například o výra vychovaného v zajetí a vypuštěného do přírody. "Lidi si spojuje s potravou a tudíž na ně jen tak nesmyslně neútočí," řekl před odchytem dravce Gejo Wassinka z OWN.

Tagy: Nizozemsko Útok divoká zvířata odchyt zvířat zajímavosti a kuriozity zvířata a příroda

Zdroje: ČTK